Street Life
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Shopping........

2 participanți

In jos

Shopping........ Empty Shopping........

Mesaj Scris de Yang Yu Na Mar Aug 30, 2011 1:43 pm

Din cauza antrenamentelor intense si a oboselii acumulate, Yu Na uita complet ca batalia cu echipa adversa se apropia. Nu avea nimic pregatit pentru asta, nici macar psihicc nu era gata. Vroia neaparat sa acstige impotriva celor de la Urban pentru a se simti bine si pentu a nu-i fi patat orgoliul de dansatoare. Nu suporta sa piarda si nici sa fie umilita sau cu orgoliul calcat in picioare. De aceea se hotari sa fie printre cei mai buni. Pentru a face toate astea, in primul rand, avea nevoie de noul costum pentru batalie. Era sigura ca ea ramasese ultima care nu-si cumparase hainele necesare.
Se imbraca rapid cu o pereche de blugi negri si cu un tricou mov cu un impreimeu, isi lua in picioare tenisii ei favotiri si pleca in graba de acasa. Muzica ii canta destul de tare in urechi, dar parca nici nuo auzea. Era prea cocnetrata la a merge pe strada cat de repede poate. I se aprea ca nu va termina nimic la timp. Incepu sa devina parnoica si sa aiba impresia ca nu mai avae timp de nimic. Respira usurata abia cand ajunse in fata magazinului si puse mana pe usa pentru a o impinge. Facu activa pasi inauntri si se uita in jur. Merse la un raion cu maieuri si le lua pe fiecare in parte. Nu stia ce sa aleaga pentru ca ii placeau toate. Lua cateva in mana si le puse pe langa corpul ei si se utia in oglinda.
-La naiba! striga destul de tare. De ce nu pot alege nimic niciodata?? De ce?
Puse mairuerile inapoi si lua de pe raionul paralel niste tricouri. Aceeasi reactie si la ele. In cele dinurma se aseza abatuta pe un scaun de langa raion si puse bot.
-Huh... la naiba de cumparaturi si de tot...
Yang Yu Na
Yang Yu Na
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 9
Data de înscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Von D. Joshua Mar Aug 30, 2011 2:00 pm

Ma plimbam plictisit printre rafturi , trebuia sa imi gasesc niste pantaloni de trening mai comozi si mai largi. In urma marelui accident de la antrenamentul ulterior ramasesem aproape fara pantaloni. Imi dau ochii peste cap , eram agitat. Nu gaseam nimic potrivit . Am zis ca poate o sa gasesc o flanela sau altceva asa ca am inceput sa ma plimb mai departe.
Mai era ceva pana la batalia cu cealalta echipa , dar in mod sigur echipamentul pentru batalie trebuia sa il supunem la vot in urma unei adunari generale. Ceeace insemna alte dezbateri si prostii.
Ca sa nu fie scandal imi ascunsesem tatuajul cu o bratara mai groasa. Nu avea chef sa ma intalnesc cu alti din echipa adversara si sa iasa ceva certuri.
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Yang Yu Na Mar Aug 30, 2011 2:14 pm

Se ridica iar de pe scaun si puse hainele la loc. Se utia in jur si observa un tip care ii parea destul de cunoscut, dar se gand ca e doar o coincidenta. Se duse direct la el, foarte sigura ca tipul facea aprte din stafful magazinului. Avea nevoie de ajutor pentru a gasi pantalonii necesari.
-Ahm.. Scuza-ma, se baga in vorba. Aoi putea, te rog, sa-mi spui unde as putea gasi nsite pantaloni negri si cu ceva model mai deosebit? Nu gasesc nicaieri asa ceva si am nevoie urgenta.
In timp ce astepta raspunsul, se mai uita prin jur. Studie toate hainele de pe manechine, si realiza ca vroia tot ce vedea. Da, era obsedata de haine si cumparaturi, dar ziua aceea in mod clar nu ii era favorabila.
Yang Yu Na
Yang Yu Na
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 9
Data de înscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Von D. Joshua Mar Aug 30, 2011 2:21 pm

O privi derutat pe tipa ce tocmai ii ceruse ajutorul. il confunda cu cel care lucra pe acolo. Se uita in jur si da cu el vorbea nu avea el vedeni. Zambi stanjenit , nu prea stia cum sa ii spuna mai direct.
-Scuze da , cum sa iti zic , nu lucrez aici. spun zambind stanjenit la final ducandu`mi o mana la ceafa.
Parul lui , mai bine zis freza lui tipica , tepi si coada intinda , ii era la ordinea zilei , iar nuantele de blonc si saten din cap il dadeau mereu de gol in societatea de la blocul lui.
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Yang Yu Na Mar Aug 30, 2011 2:29 pm

Yu Na isi muta privirea spre el cand ii auzi glasul si se uita confuza. Il studie in cap pana-n piciaore si isi dadu seama ac nu are cum sa faca aprte din staff la felul in care e imbracat si al cum arata.
-Imi pare rau ca te-am confundat, ii spuse putin rusinata, dar si amuzata de proria ei prostie.Scuze, repeta din nou si zambi.
Isi aranja tricoul si isi prinse parul in coada si se utia la el lung de tot.
-Ahm.. Ne-am mai vazut pana acum? Pentur ca imi pari al naibii de cunoscut.
Se putea "lauda" cu faptul ca ei i se parea ca toata lumea seamana cu cineva si era ceva normal sa faca confuzii sau asemanari ciudate. Asa ca se astepta ca tipul sa-i psuna ca nu s-au mai intalnit...
Yang Yu Na
Yang Yu Na
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 9
Data de înscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Von D. Joshua Mar Aug 30, 2011 2:35 pm

M`am incruntat. Mie nu imi prea parea cunoscuta , dar probabil se mai intalnise la ceva concurs , antrenamente sau doar pe strada din intamplare.
-Nu prea cred , doar daca nu esti si tu dansatoare de brakdance. spun pe un ton linistit.
Avea corp de breakdancer si se imbraca ca a tare , asa ca daca raspunsul ei era unul afirmativ nu avea cum sa il surprinda , prin zona asta a orasului misuna de breakdanceri peste tot , iar cand se strangeau la concursuri deabia mai incapeau in marea cladire pentru aceste evenimente
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Yang Yu Na Mar Aug 30, 2011 2:44 pm

Se uita la el si o surprinse raspunsul. Era foarte sigura ca-l confundase. "Tipic" isi spuse iritata in gand. "Cum pot sa confuzi lumea intr-un asemenea hal?" se intreba din nou.
-Da, sunt. Dansez de ceva timp, ii spuse zambind. Si tu pari a fi dansator. Si de aia mi s-a parut ca te-am mai vazut undeva, dar cel mai probabil te-am confundat.
Se uita din nou la cateva tricouri care atarnau de umeras. Trebuia sa cumpere macar unul daca tot era acolo, dar care? Nu putea alege. Se gandi sa-i ceara ajutor tanarului e langa ea si asta avea de gand sa si faca.
Yang Yu Na
Yang Yu Na
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 9
Data de înscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Von D. Joshua Mar Aug 30, 2011 2:51 pm

Zambesc sec. Tocmai un tip imi fause un semn cu mana , in loc sa ii intorc salutul am zambid . Nu prea ma incanta cand ma intalneam cu rudele mele intr`un magazin , mai ales daca acelea erau asa enervante ca si el. Am rasuflat usurat cand am vazut ca pleaca si nici nu se mai uita catre mine. Asta imi mai lipsea acuma.
Mi`am concentrat atentia asupra tinerei odata cu privirile
-Si din ce echipa faci parte? spun bagandu`ma in seama ca de obicei.
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Yang Yu Na Mar Aug 30, 2011 3:03 pm

Alesese intr-un final un tricou si il puse pe langa corpul ei, apoi se uta la baiat cand ii auzi glasul. Interbarea lui o surprinse destul de mult.
-Ahm, facu fulgerandu-l cu privirea.
Inainte de ai raspunde ii studie cu atentie mainile si nu vazu niciun tatuaj. Nu baga de seama bratara de pe mana lui.
-Ecstasy, zambi mandra si-l privi atenta. Tu?
Isi lasa din nou privirae spre tricoul si-l mai aranja pe langa corpul ei, apoi se uita in ogilnda de pe aprtea cealalta.
-Ce zici? Arata bine?
Yang Yu Na
Yang Yu Na
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 9
Data de înscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Von D. Joshua Mier Aug 31, 2011 6:53 am

Ramase putin socat. Da era din echipa rivala , prefera sa ii ignore intrebarea si se concentra asupra intrebarii despre tricou.
-Da te prinde bine! spun putin absent
La cum ma studiase inainte de ami raspunde la intrebare era clar ca imi cautase tatuajul bine ascuns. Intr`un final isi drese glasul si spune pe un ton indiferent
-Eu sunt din Urban . .spun asteptand , asteptandu`i reactica
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Yang Yu Na Mier Aug 31, 2011 11:58 am

Acum era sigura ca nu-l mai confunda. Acum stia foarte bine unde-l vazuse si de ce ii era cunsocut chipul lui. Se confruntasera de nenumarate ori in bataliile stradale de breakdance. Ridica din umeri.
-Huh..., spuse putin indiferenta. Ar fi tebuit sa va simt mirosul de la mare distanta. Banuiesc ca folosesti parfum de marca, ii spuse pe un ton plin de ironie.
Nu pera avea chef sa s eia in gura cu el. Se gandea ca rivalitatea ar trebui sa fie doar in timpul competitiilor, nu si inafara lor. Se uita din nou la el. De fapt il studia iar. Ii astepta reactia si o replica taioasa sau ceva de genul. Oricum avea sa stea in defensiva in urmatoarele momente.
Yang Yu Na
Yang Yu Na
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 9
Data de înscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Von D. Joshua Mier Aug 31, 2011 12:29 pm

Remarca fetei nu il deranja. La replicile taioase nu prea dadea atentie , pentru el era indiferent. In schimb zambise scurt privind`o.
-Mda , folosesc un parfum bun , dupa parerea mea. spun dandu`mi bratara jos , nu prea ma mai interesa acuma daca urma sa fiu recunoscut sau nu. Imi pun bratara pe cealalta mana apoi imi ridic privirile spre tanara.
-Joshua! incantat spuse el amintindu`si ca inca nu facuse cunosctinta.
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Shopping........ Empty Re: Shopping........

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum