Street Life
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Inc`o zi , inca un tatuaj.

2 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Astrid K . Yvonne . Mier Aug 31, 2011 8:20 am

Îşi îndreptă privirea spre el , ascultându - l atentă şi strâmbă din nas când auzi povestea . Era o tâmpenie să îţi tragi un glonţ în cap doar pentru o egalitate la un concurs , oricât de important ar fi fost .
- O porcărie , dacă mă întrebi pe mine , spuse şi oftă scurt , clătinând din cap . De la un lucru stupid , era acum competiţia aia nebună între cele două echipe . Nu o deranja , adora competiţia , dar până la un punct , nu cum se întâmpla acum . Cel puţin de câte ori se întâlnea cu tipi de la Urban trebuia să aibe loc o ceartă . Orgoliu tâmpit !
Astrid K . Yvonne .
Astrid K . Yvonne .
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 56
Data de înscriere : 30/08/2011
Varsta : 27
Localizare : În borcanul cu dulceaţă =3 .

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Von D. Joshua Mier Aug 31, 2011 12:32 pm

Incuvinta din cap. Era de aceeasi parere. Doi oameni importanti in lumea breakdance`ului isi pierduse viata pentru o stupida egalitate , care dupa parerea mea era mai normala decat sa castige una dintre echipe.
-Sunt de aceeasi parere Foxxy! Nici acuma nu ii pot intelege , dr poate intr`o zi o sa reusim sa facem pace! spun cu o urma de speranta in glas.
Nu incercam sa fiu melodramatic , spuneam ce gandeam
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Astrid K . Yvonne . Mier Aug 31, 2011 12:39 pm

Îl privi şi zâmbi cald , poate acela fiind cel mai sincer zâmbet pe care îl afişă de când ajunse acolo . Nici nu ziceai că el este liderul încrezuţilor ăia . Şi da , avea o părere proată despre cei din Urban , dar parcă începea să şi - o schimbe acum , după ce văzu că Josh nu era aşa .
- Ar fi genial ! Oh şi sincer ? Încep să cred că cei din echipa ta , nu - s chiar aşa de idioţi , spuse şi chicoti slab , umflându - şi obrajii . Mă rog , nu ştia câţi gândeau la fel ca el , dar şi o singură persoană o făcea să creadă altceva despre o mulţime .
Astrid K . Yvonne .
Astrid K . Yvonne .
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 56
Data de înscriere : 30/08/2011
Varsta : 27
Localizare : În borcanul cu dulceaţă =3 .

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Von D. Joshua Mier Aug 31, 2011 1:00 pm

Am inceput sa rad. Da trebuia sa recunosc , orice echipa avea si un grup mic foarmat din cateva persoane care faceau pe idioti.
-Da , sunt si de astia la mine in echipa! Cam peste tot , in orice echipa sunt asemenea persoane. spun pe un ton cald privind`o.
Brusc ma plictisisem de locul acela , as fi preferat sa ma plimb undeva , nu mai aveam chef de tatuaje si pierceng`uri si alte mofturi ale clientilor.
-Ai chef de o plimbare?
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Astrid K . Yvonne . Mier Aug 31, 2011 1:16 pm

Zâmbi dulce când acesta începu să râdă , jucându - se cu o şuviţă de păr . Aprobă scurt la vorbele lui . Avea mare dreptate . Până şi în echipa ei erau doi - trei , de fapt mai mulţi , idioţi ce o călcau pe nervi în majoritatea timpului . Dar nu le dădea atenţie , nu mereu .
- Sigur !
Şatena clătină energic din cap şi sări de pe scaun , aranjându - şi blugii scurţi şi turcoaz ce - i purta . Adora să se îmbrace curcubeistic , dar astăzi se rezumase doar la blugii aceia , căci maieul era simplu şi alb . Combinaţia perfectă !
Astrid K . Yvonne .
Astrid K . Yvonne .
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 56
Data de înscriere : 30/08/2011
Varsta : 27
Localizare : În borcanul cu dulceaţă =3 .

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Von D. Joshua Mier Aug 31, 2011 1:23 pm

M`am ridicat la randul meu de pe scaun si am pasit afara din incaperea pentru pierceng`uri. Asistenta statea ca de obicei la birou. I`am spus sa imi anuleze programarile si sa le reprogrameze pe a doua zi , iar ei i`am spus sa isi ia liber pentru restul zilei.
Dupa ce i`am amintit sa inchida bine locul si sa stinga luminile i`am deschis usa fetei facandu`i semn sa iasa.
-Si unde ai vrea sa mergem? Parc sau la o cafea? spun linistit. Nu avea nici o preferinta , ce alegea ea imi era ok.
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Astrid K . Yvonne . Mier Aug 31, 2011 1:51 pm

Îşi prinse părul şi îl privi calmă , clipind de câteva ori . Ţopăi uşor până la uşă , ieşind afară şi privi cerul aeriană . O apucase o stare din acea uşor ciudată şi nu - i prea convenea . Tresări scurt când îl auzi vorbind şi îl privi , afişând un zâmbet călduros .
- Faci tu cinste cu o cafea sau suc sau un ceai rece că oricum e cald şi eu cu o îngheţată în parc ? De acord ? întrebă şatena zâmbind larg şi făcu o faţă de copil inocent .
Astrid K . Yvonne .
Astrid K . Yvonne .
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 56
Data de înscriere : 30/08/2011
Varsta : 27
Localizare : În borcanul cu dulceaţă =3 .

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Von D. Joshua Mier Aug 31, 2011 2:18 pm

Inchisesem usa in urma mea facandu`i semn cu mana asistentei apoi ma intorc cu privirea si atentia asupra lui Foxxy.
-Da sunt deacord , deci prima data la cafea? spun incepand sa merg.
Salon se alfa la coltul unei strazi ce dadea direct in centru , nici prea aproape nici prea departe de casa mea.
Mi`am bagat mana in buzunar dupa telefon. Era acolo impreuna cu cheile de la casa , iar in celalat se afla bricheta mea si cheile de la motocicleta.
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Astrid K . Yvonne . Mier Aug 31, 2011 2:29 pm

Aprobă scurt când îl auzi şi începu să meargă încet pe lângă el . Începu să se joace cu lanţul de la blugi , din lipsă de ocupaţie şi observă cât de enervantă era tăcerea ce se aşternuse peste ei . Îşi umflă obrajii şi trase aer în piept .
- Buun , pentru că mă ia durerea de cap de la atâta linişte , îndrăznesc să te întreb câţi ani ai . Deci ? întrebă şi chicoti uşor , clipind des din genele - i lungi şi negre . Îl privi curioasă .
Astrid K . Yvonne .
Astrid K . Yvonne .
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 56
Data de înscriere : 30/08/2011
Varsta : 27
Localizare : În borcanul cu dulceaţă =3 .

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Von D. Joshua Joi Sept 01, 2011 6:11 am

Privesc in jur absent , era atata liniste. Tresar la auzul intrebari ei si imi indrept privirea catre ea.
-Cati imi dai? spun pe un ton jucaus zambind larg.
Nu aveam o problema cand cineva ma intreba cati ani am , dar imi placea sa vad cati ani imi dau altii. Era o chestie ciudata dar amuzanta. De obicei primeam mai putini ani decat varsta mea.
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Astrid K . Yvonne . Joi Sept 01, 2011 9:13 am

Îşi duse un deget pe buze când îi răspunse , ei bine , cu o întrebare şi se încruntă uşor , privindu - l . Îl analiză câteva clipe şi apoi zâmbi dulce şi cald .
- Optişpe , spuse şi afişă o faţă de parcă spunea " Zi că atât ai ! " . De obicei întâlnise persoane mai mare şi nu îi prea convenea , ea având doar 17 ani . Da , da , ştiu ! Frustrant , dar deh , se resemna după o perioadă . Trase aer în piept , privindu - l curioasă . Ar fi fost genial să se înşele , şi ceva o anunţa că o făcuse şi că el era mai mare . " Să nu fie . Chiar aşa de mult cer ? " , gândi şi îşi dădu ochii peste cap , aproape inobservabil .
Astrid K . Yvonne .
Astrid K . Yvonne .
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 56
Data de înscriere : 30/08/2011
Varsta : 27
Localizare : În borcanul cu dulceaţă =3 .

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Von D. Joshua Joi Sept 01, 2011 12:42 pm

Chicotesc slab. Tipic. Mereu mi se dadea pana in optispe ani. Dar nu ma suparam , intr`un fel imi parea bine.
-Am 20. spun cald zambindu`i. -tu?cati ai?.
Presimteam ca urma sa ma intrebe si ea acelasi lucru"cati ii dau" dar ea mai mare de 19 ani nu parea , deci poate nimeream daca ma intreba.
Am ocolit o strada lunga luand`o pe o scurtatura spre o cafenea de`a mea preferata.
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Astrid K . Yvonne . Joi Sept 01, 2011 1:19 pm

Făcu ochii mari . Ai caramba ! Şi el era mai mare ? Destinul avea ceva cu ea . Murmură ceva şi totuşi zâmbi .
- Heh , mulţi înainte , moşule , spuse şi chicoti slab , jucându - se cu pandantivul de la gât . Era ceva ca o rună antică , nici chiar ea neştiind ce înseamnă . Eu ? Păi abia am împlinit 17 ani amărâţi , adăugă după câteva minute şi se îmbufnă , căci iar era ea cea mai mică . Discriminare a ăluia de sus , exact asta trebuia să fie .
Astrid K . Yvonne .
Astrid K . Yvonne .
Ecstasy Team.
Ecstasy Team.

Mesaje : 56
Data de înscriere : 30/08/2011
Varsta : 27
Localizare : În borcanul cu dulceaţă =3 .

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Von D. Joshua Joi Sept 01, 2011 1:34 pm

-Ei lasa ! Esentele tari se tin in sticlute mici!sau mai tinere! spun chicotind. Am mai mers timp de 5 minute si bingo. Eram in fata cafenelei mele preferate de zi. Se numea Arcana , inautru se auzea muzica rapp. Zambesc scurt deschizand usa de la local facandu`i semn fetei sa intre prima.
Von D. Joshua
Von D. Joshua
Urban Style.
Urban Style.

Mesaje : 66
Data de înscriere : 25/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Jack Sparrow`s ship.

https://street-life.forumgratuit.ro

Sus In jos

Inc`o zi , inca un tatuaj. - Pagina 2 Empty Re: Inc`o zi , inca un tatuaj.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum